Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin
#1
Exclamation 
1. Wstęp

SARMATIA powstała, aby połączyć grających na serwerze Shadowsong Polaków i stworzyć dla nich przyjazne miejsce - miejsce, do którego chce się wracać. Nasza Gildia skupia szanujących się nawzajem graczy, którzy pragną w spokojnej i przyjaznej atmosferze skosztować oferowanych przez Azeroth uroków i w miłej kompanii wymienić poglądy na wiele spraw, nie tylko tych zwiazanych z grą.

2. Zasady ogólne

- Guild Master i oficerowie to osoby zarządzające gildią. Podejmują wszystkie decyzje dotyczące spraw gildii. Mają decydujące zdanie w sytuacjach spornych oraz nieregulowanych przez niniejszy regulamin. Ich zdanie jest niepodważalne i nie podlega dyskusji.
- Jako członek gildii masz prawo do brania udziału we wszysytkich eventach organizowanych przez gildię (w miarę dostępności miejsc), uczestnictwa w życiu gildii oraz korzystania ze wszystkich elementów gry udostępnianych przez gildię.
- Wszystkich Sarmatów cechuje kultura osobista zarówno wewnątrz gildii jak i poza nią.
- W przypadku niestosowania się do postawień regulaminu oficerzy mają prawo ukarać członków gildii poprzez upomnienie, karne odjęcie dkp, czasową lub trwałą degradację oraz w ekstremalnych przypadkach usunięcie z gildii.

3. Wymagania i obowiązki

- przyzwoite zachowanie i przestrzeganie norm przyjętych w World of Warcraft
- godne reprezentowanie gildii
- bieżące śledzenie forum Sarmatii
- wykonywanie (po dostarczeniu materiałów) nieodpłatnych usług crafterskich w ramach gildii (z wyjątkiem craftów z cooldownem lub składnikami BoP)
- znajomość i przestrzeganie postanowień regulaminu

4. Rekrutacja

Aby zostać przyjętym do naszej gildii należy wypełnić formularz dostępny na stronie głównej po kliknięciu przycisku "Rejestracja". Formularz dostępny jest w dwóch wersjach - socjalnej i raidowej. Osoba składająca podanie raidowe zobowiązana jest do posiadania postaci na maksymalnym poziomie oraz posiadania sprzętu i umiejętności grania własną klasą w stopniu pozwalającym na udział w aktualnych instancjach rajdowych. Rekrutacja socjalna nie przekreśla szans na raidowanie,  jednak udział osób, który przeszły taką formę rekrutacji w rajdach (przynajmniej na początku) jest uzależniony od ilości wolnych miejsc i decyzji oficera. Po złożeniu aplikacji z kandydatem (mailowo) skontaktują się oficerowie/GM w celu omówienia aplikacji i ewentualnego przyjęcia do gildii. Jeśli aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, postać zostaje przyjęta i przez pierwsze 2 tygodnie zostaje gildiowiczem na okres próbny.
Po zakończeniu okresu próbnego, jeśli żaden z oficerów/GM nie wyrazi sprzeciwu kandydat otrzyma promocję do pełnej rangii gildyjnej. W szczególnych okolicznościach okres próbny może zostać przedłużony.
Każdy gracz ma prawo posiadać więcej niż jedną postać pod warunkiem wskazania która to main, a które są altami.

5. Aktywność i nieobecności

- Sarmata wybierający się na dłuższy urlop zobowiązany jest powiadomić o tym któregoś z oficerów/GM-a (np. przez forum gildiowe)
- Sarmata, który bez powiadomienia jest nieobecny w gildii ponad 3 miesiące może zostać usunięty z gildii z możliwością powrotu, kiedy wznowi aktywność bez dodatkowych formalności.
- Osoby które są nieaktywne przez dłuższy czas mogą utracić dostęp do pewnych sekcji strony (jak podforum gildiowe czy możliwość zapisywania się na raidy). W takim wypadku należy zwrócić się do oficera z prośbą o przywrócenie tych uprawnień.

6. Usunięcia, odejścia i powroty do gildii

Nieprzestrzeganie elementarnych norm kultury oraz podstawowych zasad współżycia społeczności World Of Warcraft (np. ninja-looting, nadużywanie kanału /y, wyśmiewanie „młodszego” levelem gracza itp.) skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Gildii.
- W przypadku gdy gildiowicz opuszcza gildię z własnego wyboru ma 7 dni na ewentualną zmianę decyzji i powrót do gildii (za zgodą jednego oficera).
- Jeśli od opuszczenia gildii minęło więcej czasu lub jest to drugie/kolejne wyjście osoby z gildii powrót jest możliwy wyłącznie w ramach wyjątku i braku sprzeciwu wszystkich oficerów oraz GMa.


7. Postacie
 
Nie ma ograniczeń w ilości posiadanych postaci w ramach gildii, lecz każda osoba musi posiadać postać główną (maina) wraz z przypisanym głównym speckiem oraz off speckiem. Wybrane specki obowiązują na gildiowych rajdach - poza rajdami postacie mogą posiadać dowolne specjalizacje. Zmiana przypisanych specków (rajdowych) może odbyć się tylko za zgodą oficera pod warunkiem, że w gildii będzie zapotrzebowanie na nowego specka, postać będzie posiadała sprzęt dla nowego specka na podobnym poziomie co do starego, oraz wykaże umiejętność gry nową specjalnością.

Zamiana postaci głównej jest możliwa tylko i wyłącznie za zgodą oficera pod warunkiem, że w gildii będzie zapotrzebowanie na daną postać, postać będzie posiadała sprzęt na podobnym poziomie co stara, oraz gracz wykaże umiejętność gry nową postacią.

8. Rangi

-"Shade" - ranga-widmo, która nie wiadomo, po co jest i przypomina o kruchości ludzkiego życia i nieśmiertelności postaci w WoWie czy coś takiego
- "Initiate" - ranga podstawowa przydzielana na okres próbny (2 tygodnie) zaraz po przyjęciu postaci do gildii
- "Avatar" - ranga przypisana dla altów
- "Champion" - standardowa ranga dla raidujących mainów
- "Veteran" - ranga honorowa dla postaci "Main" dla osób zasłużonych Gildi (głownie byli oficerowie i GM)
- "Marshal" - ranga Oficerska
- "Chytra Baba" - ranga Guild Mastera

9. Raidy i loot
 
Raidy gildiowe są zawsze ogłaszane w raid planerze na stronie Sarmatii. Każdy członek gildii może zapisać się na raid, jednak uzyskanie miejsca na raid uzależnione jest wyłącznie od Raid Leadera. Osoby, które nie raidowały aktywnie (lub nie raidowały wcale) mają niższy priorytet w otrzymywaniu miejsc na raidy.
Osoby raidujące zobowiązane są do przygotowania się do raidów, na które się zapisują. W szczególności powinny znać taktyki na zaplanowane encountery, posiadać przygotowane itemy (enchanty i gemy).
Na gildiowych rajdach o ile nie udzielono wcześniej pozwolenia, zabrania się rajdowania altami.Itemy każdy gracz otrzymuje indywidualnie (personal loot). Jeśli dana osoba nie potrzebuje itemu, proszona jest o whisp z linkiem itemu do Raid Leadera. Następnie osoby zainteresowane itemem mogą na niego rollować. Wygrywa najwyższy roll. 


Ponieważ World of Warcraft jest bardzo dynamiczną grą wszelkie powyższe ustalenia mogą być tymczasowo zmieniane przez oficerów pod warunkiem, że wszystkie zainteresowane osoby zostaną powiadomione o zmianie która ich dotyczy (np. w opisie rajdu, na kanale raid warning, czy Guild Message of the Day).
#2
[Obrazek: giphy.gif]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości